Kto szuka prawdy, nie powinien liczyć głosów… (Gottfried Wilhelm Leibniz)

Tło strona główna

Kategoria: Polityka Strona 1 z 2

NBP był i będzie polityczny

Straszą „myślozbrodnią”? Komuś w NBP puściły emocje

Wywiad na kanale Nam Zależy – emisja 2.06 2023r.

Walka z inflacją

Film nakręcony dla TV Trwam, w którym wystąpiłem obok Jakuba Wozinskiego i Jana M. Fijora.

Odpowiadałem na pytania widzów

Dzisiaj odpowiadałem na pytania i komentarze widzów poprzedniego odcinka. Tym razem było o tym, że puka do nas znowu pan Balcerowicz, o tym, czym się różni społeczna gospodarka rynkowa od normalnej, o wykształceniu M. Morawieckiego i o cynizmie polityków, o tym, że ludzie mogą zgodnie koegzystować dopóki politycy nie mają jakiegoś interesu do ugrania itp.

Inflacja to zbrodnia!

Moje wystąpienie na kanale Fundacji PAFERE im. Jana M. Małka w dniu 6 października 2022r.

Inflacja to narzędzie, a nie „zjawisko”

Moja rozmowa z Janem W. Kubaniem – prezesem Fundacji PAFERE im. Jana M. Małka, czerwiec 2022r.

Zysk NBP czy Łup NBP?

Moja rozmowa z Janem W. Kubaniem, prezesem Fundacji PAFERE im. Jana M. Małka, w maju 2022, pt. NBP Zysk czy Łup?

Działania rządu a inflacja

Moja rozmowa z Janem W. Kubaniem – prezesem Fundacji PAFERE im. Jana M. Małka. Nagranie z kwietnia 2022r.

Patrzmy na ręce politykom i bankierom!

15 czerwca br. na portalu Bankier.pl ukazały się fragmenty wywiadu, udzielonego PAP przez Martę Petka-Zagajewską z Zespołu Analiz Makroekonomicznych PKO BP, na temat inflacji bazowej w Polsce w maju 2021’ (po odcięciu tzw. cen administrowanych wyniosła ona 4,4%, czyli + 0,3% w stosunku do kwietnia).

Na referendum iść nie warto…

Pan Piotr Duda – przewodniczący NSZZ „Solidarność” – zapytany przez reporterów o opinię w sprawie wrześniowego referendum 2015’, raczył stwierdzić, że już samo umożliwienie obywatelom ustosunkowania się do postawionych w nim pytań, powinno być powodem do powszechnej radości.

Ja akurat się nie cieszę. Dla mnie zazwyczaj powodem do radości jest pozytywne rozwiązanie jakiegoś problemu, a nie samo jego postawienie – niezależnie od tego, czy pytano mnie przy tym o zdanie, czy też nie. Referendum, zapowiedzianemu na 6. września, próbuje się nadać poważną rangę – jakby inaczej – wszak to referendum prezydenckie. A przecież tak naprawdę u swego zarania był to zwykły chwyt „pijarowski”, na prędce wymyślony przez sztabowców Bronisława Komorowskiego dla ratowania słabnącego poparcia kandydata przed II turą wyborów. Pomysł − jak wiadomo − zawiódł, więc powinien trafić do lamusa, ale niestety ustępujący prezydent, chcąc wzmocnić swoją wiarygodność, zdążył go zadekretować. Będzie to kosztowało budżet państwa (podatników) ok. 100 mln. złotych oraz wymusi zaangażowanie ok. 200 tysięcy członków komisji obwodowych.

Strona 1 z 2

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén